آراد برندینگ
خانه / آبرسان و مرطوب کننده پوست / تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

تا به حال با موارد زیادی برخورد کرده ام که شخص میگوید من پوست چربی دارم اما وقتی صورتم را با فیس واش میشویم احساس خشکی شدید و پوسته پوسته شدن پوست دارم گویی پوستم میخواهد پاره شود.
اگر شخص پوستش چرب است چرا پوسته پوسته میشود؟؟
معنی آن این است که این پوست دهیدراته است یعنی پوست کم آب است.و نیاز به ابرسان دارد.
کرمهای آبرسان چه هستند:
در فرمولاسیون ساخت محصولات آبرسان ماده ای به نام اسید هیالورونیک بکار برده میشود که پوست را جوانتر نگه میدارد. اسید هیالورونیک یک رطوبت ساز طبیعی است که مقدار زیادی آب را جذب کرده (هر گرم اسید هیالورونیک شش لیتر آب به خود جذب می‌کند) و معمولا برای حفظ هیدراتاسیون پوست استفاده می شود. این ماده به طور طبیعی در بدن انسان و در بافتهای مختلف (بخصوص چشم و مفاصل) یافت می شود اما مانند کلاژن با افزایش سن کمتر تولید می شود . کاهش این ماده موجب می شود پوست خسته و کسل به نظر برسد. پوست ما نیاز به هیدراته شدن دارد نه تنها برای اینکه خوب بنظر برسد بلکه برای بهبود عملکرد کلی پوست نیاز داریم آبرسان استفاده کنیم.
تفاوت کرم آبرسان با مرطوب کننده در این است که
آبرسان ها پوست و لایه های عمقی پوست را آبرسانی میکند ولی مرطوب کننده ها پوست را چرب میکند و برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب است اما این به این دلیل نیست که پوستهای خشک نیاز به ابرسان ندارند .
پوست خشک نیاز به مراقبت زیادی دارد زودتر پیر میشود و گاهی خشکی باعث حساس شدن پوست میشود
پوسا خشک را ابتدا باید ابرسانی کرد و بعد مرطوب کننده زد.مرطوب کننده به خاطر لایه چربی که روی روی پوست ایجاد میکند از دهیدراته شدن پوست جلوگیری میکند

روش استفاده از کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

به یاد داشته باشید برای اولین بار از کرمهای آبرسان استفاده کنید و بعد مرطوب کننده. به این ترتیب، رطوبت لازم را به پوست خود می دهید و سپس در طول روز آن را حفظ خواهید کرد. اگر پوست خشکی دارید و فقط از یک مرطوب کننده استفاده می کنید احتمال دارد چند بار در طول روز استفاده کنید ولی هنوز پوستتان خسته به نظر برسد اینجاست که نیاز دارید از یک آبرسان هم استفاده کنید.
پوست چه چرب باشد چه خشک نیاز به آبرسان و مرطوب کننده دارد اما نوع و نحوه استفاده متفاوت است
اگر دوست دارید جنس پوست خود را بهتر بشناسید و مراقبت حرفه ای تری از پوست داشته باشید با من در تماس باشید
مشاوره رایگان کیمیا کرم:۰۹۱۳۱۰۶۹۰۴۷

Call Now Buttonتماس بگیرید