آراد برندینگ
خانه / خصوصیات پوست خشک / پوست خشک چه خصوصیاتی دارد؟

پوست خشک چه خصوصیاتی دارد؟

پوست خشک چه خصوصیاتی دارد؟پوستهای خشک
-منافذ ریزی دارند بنا بر این پوست صافی دارند
-میزان چربی پوست کم است.
-معمولا پوستی مات دارند و برق نمیزند.
-آرایش در پوستهای خشک ماندگاری بالایی دارند.
-معمولا جوش نمیزنند اگر هم جوش داشته باشند براساس جوشهای چرب نیست
– بعد از حمام احساس کشیدگی شدید در پوست دارند.
-این گونه پوستها نیاز به آبرسانی بیشتری و حتما از کرم به علت چربی بالایی که دارند برای تغذیه و رطوبت باید استفاده کنیم که به پوست طراوت میدهد.

این نوع پوست نازک و کاغذ مانند است و دارای منافذ بسیار ریز و کوچک می باشد و به علت کمبود ترشح چربی و آب نسبتاً خشن است و نرمی و لطافت لازم را ندارد و صورت به ندرت جوش می زند. پوست خشک معمولاً پوسته پوسته می شود و تدریجاً به رنگ تیره می گراید.
این نوع پوست، مستعد چین و چروک است. خیلی‌ها به طور ژنتیکی پوست خشک دارند. ولی ممکن است در اثر بادهای خشک، تابش مداوم آفتاب و … نیز پوست خشک شود. در زمستان این نوع پوست، خشک‌تر می ‌شود و خارش پیدا می ‌کند.
نکته : پوست هیچگاه نباید خشک بماند چون در این صورت به محرک های خارجی حساس می شود .
بنابراین هرگاه پوست قسمتی از بدنتان خشک شده بود، حتماً آن را با کرم مناسبی چرب نگه دارید البته هیچگاه پوست خود را بیش از حد با کرم چرب نکنید.
طرز مراقبت: همواره از لوازم آرایش ملایم فاقد الکل استفاده کنید،هر روز پوست خود را با مرطوب کننده مرطوب کنید، همواره صورت خود را با شوینده های ملایم و غیر صابونی بشویید زیرا صابون چربی پوست شما را با خود می شوید، شستشوی صورت با روغن بادام و یا زیتون بسیار موثر می باشد، یک سیب را رنده کرده مدتی در یخچال گذاشته و ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید.

پوست خشک نیاز به مراقبت روزانه دارد برای مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید تا راهنمایی لازم انجام شود

کیمیا کرم۰۹۱۳۱۰۶۹۰۴۷

Call Now Buttonتماس بگیرید